2. urgeeeeennnntttt vaaaa rooogggg daaauuuu coroanaaa

Răspuns:
Masa molara Al2O3=2*37+3*16=122g/mol
Masa molara Ca(OH)2=40+ (16+1)*2=74g/mol
Explicație:
Al=37
O=16
Ca=40
H=1