Răspuns :
Răspuns:
1 Kg mere .....3 lei
2 kg. 6 lei
4 kg 12 lei
10 kg. 30 lei
18 kg. 54 lei
Explicație pas cu pas:
- Răspuns: 18 × 3= 54
Explicație pas cu pas:
1.daca un kg costa 3 lei,18 kg vor costa 54 lei,deoarece 3 × 18=54
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!