👤

dacă volumul unui cub este de 27m³ latura acestuia va fi de....... m​

Răspuns :

V=l³
V=27 m³

3×3×3=27 m³
l=3 m
Dacă volumul unui cub este de 27 m cubi latura acestuia va fi de 3 m .
Sper că te-am ajutat