Un kilogram de mere costă 3,5 lei, iar un kilogram de pere cu 2,3 lei mai mult. Elias cumpără 5 kg de mere și 3 kg de pere. Ce rest va primi de la o bancnotă de 100 lei?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!