Răspuns :
Răspuns:
24 lei
Explicație pas cu pas:
daca 5 caiete costa 15 lei atunci un caiet o sa coste 15lei : 5=3lei.
Stiind cat costa un caiet putem afla cat vor costa 8: 3lei x 8=24 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!