👤

Ce viteza are un melc ce parcurge distanta de d= 280m in timp de Δt=5600s?

Răspuns :

Răspuns:

[tex]v = \frac{d}{t} [/tex]

Explicație:

[tex]v = \frac{280m}{5600s} = \frac{28}{560} \frac{m}{s} = 0.05 \frac{m}{s} [/tex]