Ana a cumparat 2,5 kg de mere si 2kg portocale ,platind in total 21,50 lei .Maria a cumparat 5kg de mere si 1,5 de portocale ,fructe de acelasi tip din acelasi magazin si la aceeasi ora si zi ca Ana ,patind in total 26,75 lei .Cat ar costa un kg de mere si 2 kg de portocale .? va rog care stiti sa ma ajutati.
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!