Răspuns :
Răspuns:
Explicație:
ms= 1500 g sol.
c= 5%
md =?
c= md .100 : ms
md= c .m s : 100
md= 5 . 1500 : 100=75 g
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!