Răspuns :
Răspuns:
dacă 3,2 kg costa9,28 lei => 1kg =9,28:3,2=2,9 ei
deci 10,7 kg ×2,9lei= 31,03 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!