sara merge in piata si cumpara 3 kg de mere cu 4 lei kilogramul suma de bani platita de sara este s =4×3=12 lei daca ar fi cumparat 7 kgde mere de acelasi fel care ar fi fost suma de bani platita de sara
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Limba română. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!