1)Asupra unui punct material de masa m = 100g actioneazt timp de 4s o forta rezultanta F, care mareste viteza acestuia de la vo = 1m/s la v = 9m/s. Valoarea fortei rezultante aplicate punctului material este:
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!