👤

6. Observă lista de prețuri alăturată. Află cât costă
cumpărăturile făcute în fiecare dintre cele trei situații.
a. Elena cumpără 300 g de nuci.
b. Irina cumpără 100 g de migdale.
c. George cumpără 100 g de alune de pădure.​


6 Observă Lista De Prețuri Alăturată Află Cât Costăcumpărăturile Făcute În Fiecare Dintre Cele Trei Situațiia Elena Cumpără 300 G De Nucib Irina Cumpără 100 G D class=