Explicație pas cu pas: 1) Determinam pretul total al legumelor,apoi impartim la 6, pt. a afla pretul mediu!(S-au cumparat 6 kg. legume) 2) (4x1,5)+(2x3)=>6+6=12 lei! 3)12:6=2,00lei ,este pretul mediu! O zi perfecta!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!