Răspuns :
Răspuns:
4mm²=4×10^(-6)m²
Explicație:
1m²=(10³mm)²=10⁶mm²
Deci 1mm²=10^(-6)m²
Astfel 4mm²=4×10^(-6)m²
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!