Răspuns :
Răspuns:
Aflam cat costa un kilogram
37kg=111=> 1kg=111/37=3 lei costa un kilogram
87:3=29 kilograme se poate cumpara cu 87 lei
Explicație pas cu pas:
Spor la scris! Sper ca te-am ajutat!
Răspuns:
111:37=3 lei un kg caise ; 87:3=29 kg
Explicație pas cu pas:
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!