Calculati forta de tragere necesara asupra unui corp L=60cm l=0, 6dm h=20 mm si densitatea =8,5/m3 pentru a deplasa uniform pe o suprafata orizontala, daca forta de frecare este de 20 de ori mai mica decat greutatea corpului
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!