Răspuns :
Răspuns:
Distanta =308 km
Explicație:
d=v*t
d=88*3,5
[tex]\vec{v}=88 \ km/h \\ t=3,5 \ h \\ \vec{v}=\frac{d}{t} \\ \Rightarrow d=\vec{v}t=88 \ km/h \cdot 3,5 \ h \\ \Rightarrow \boxed{d=308 \ km}[/tex]
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!