👤

dacă trei caiete costa 5,4 lei , atunci un caiet costa ... lei​

Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

5,4 lei : 3 = 1,8 lei

Răspuns:

5,4:3=1,8 lei(un caiet)