Răspuns :
Explicație:
Masa molară HF = 20.0063432 g/mol
Hidrogen 1.00794
Fluor 18.9984032
1.00794 + 18.9984032 = 20.0063432 g/mol
Explicație:
Masa molară HF = 20.0063432 g/mol. Hidrogen 1.00794. Fluor 18.9984032 1.00794 + 18.9984032 = 20.0063432 g/mol.
sper ca te am ajutat
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Chimie. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!