👤

1. Din două oraşe A şi B aflate la distanțele d = 100 km pornesc unul spre
celălalt simultan, două autoturisme, care se mişcă cu vitezele v1= 60 km/h şi respectiv v2= 40 km/h. Primul mobil porneşte din oraşul A. Care este distanţa
la care se intalnesc față de oraşul A?


Răspuns :

Răspuns:

60km

Explicație:

dupa o ora ambele autotorisme se intalnesc la km 60 fata de orasul A si km 40 fata de orasul B

Răspuns:

60km între orașul A și orașul B

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!


Go Learnings: Alte intrebari