Răspuns :
Răspuns:
Salutare!
v=40km/h=11,1m/s
d=800m
t=?
v=d/t==>t=d/v=800/11,1≈72,07s
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!