Răspuns :
[tex]volumul = L \times l \times h = 20 \times 15 \times 40 = 12000 {cm}^{3} = 12 {dm}^{2} = 12litri[/tex]
volumul:
L x I x h = 20 x 15 x 40 = 1200 cm³ = 12 cm² = 12 litri
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!