Răspuns :
48 : 3 = 16 lei ( costa 1 kg de mere )
16 × 8 = 128 lei ( 8 kg de mere )
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!