👤

Va rog sa ma ajutați!!!! ​

Va Rog Sa Ma Ajutați class=

Răspuns :

Răspuns:

m=40 kg

g=10 N/kg

Δl=5cm=0,05m

G=Fe

m*g=k*Δl

k=(m*g)/Δl

k=(40*10)/0,05=8000 N/m

Explicație:

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!


Go Learnings: Alte intrebari