Un turist venit in Suceava si-a inchiriat o masina si a pornit cu viteza medie de v=45 km/h spre localitatea Falticeni. a). Stiind ca masina s-a defectat dupa timpul = 30 minute, determinati la ce distanta de Suceava s-a defectat masina. b). stiind distanta dintre d = 24 km, intre Falticeni si Suceava, determinati distanta ramasa pana la Falticeni.​
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!