Un elev măsoară viteza sa medie în drum spre şcoală şi găseşte trei valori: v1=1,5m/s v2= 1,6m/s v3= 1,65m/s. 1. Care este valoarea vitezei medii? 2.Scrieţi rezultatul final.
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!