va rog urgent macar una din acestea

3.
1 mol 1 mol
S + O2 = SO2
x mol 5 mol
=> 5 mol S
A S= 32g/mol
m S= A S * N S= 32 * 5= 160 g S
N= nr. de moli
A= masa molara