👤

7 h in s ve roog,cu cum calculati!!!!!!! plssssssssssssssssssssssaasss​

Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

1 h = 3600 s

7 h = 7 x 3600 = 25200 s

Răspuns:

25200 secunde

Explicație pas cu pas:

pai 1 minut e 60 sec deci faci 60 la puterea 2, iar apoi înmulțești rezultatul cu 7