Răspuns :
Un kilogram de mere costă 3 lei.
Cinci kilograme costă: 3 lei × 5kg = 15 lei
Răspuns:
15 lei
Explicație pas cu pas:
3x5=15 lei
Sper ca te-am ajutat :3
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!