Ajutor!! E urgent!! Calculați masele molare ale următoarelor substanțe:

Mr(NaOH)=Ar(Na)+Ar(O)+Ar(H)=23+16+1=40g/mol
Mr (H²O)=Ar(2H)+Ar(O)=1•2+16=18g/mol