Răspuns:
Păi diferenta este ca primul corp este mai greu decat al doilea.
Deci e clar ca el ajunge la o înălțime mai mare.
Diferenta este: 8-2=6 m/s
1min=60 sec
Deci facem:
8×6o=480
Care insemna 4,80 de secunde
Problema asta am avut o sie eu si mia zis domn a ca e foarte bine!