👤

4. Compuneți o problemă și apoi rezolvați-o, folosind datele următoare: 6 kg piersici 8 kg mere 54 lei 6 kg piersici 10 kg mere .. 60 lei



Va rog cu Metoda Comparației! Am nevoie de ea!!!







4 Compuneți O Problemă Și Apoi Rezolvațio Folosind Datele Următoare 6 Kg Piersici 8 Kg Mere 54 Lei 6 Kg Piersici 10 Kg Mere 60 LeiVa Rog Cu Metoda Comparației A class=

Răspuns :

Daca nu ai invata inca numerele cu virgula nu mai pune intrebarea ,, Cat costa un kg de piersici ?” Si scoate si partea de rezolvare cu piersici .

Sper ca te-am ajutat !
Vezi imaginea M28120