👤

Formulează o problemă cu ajutorul datelor din tabel rezolvă problema scriind pe caiet textul acestor date și planul de rezolvare jucării robot ursuleț păpușă prețul unui jucării 24 RON 45 RON 36 RON numărul de jucării cumpărate 24 11 20 la exercitul 13 va rog urgent​

Formulează O Problemă Cu Ajutorul Datelor Din Tabel Rezolvă Problema Scriind Pe Caiet Textul Acestor Date Și Planul De Rezolvare Jucării Robot Ursuleț Păpușă Pr class=

Răspuns :

Răspuns:

La un magazin s-au adus jucării.Un robot costă 24 de lei un ursuleț cu 1 mai mult decât roboți iar păpuși mai puțini ca ursuleți .Câte jucări s-au adus în total

Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!


Go Learnings: Alte intrebari