se amesteca 200g soluție de sare 10% cu 250 soluție de sare 20% și X apa .Soluția obținută are concentrația procentuală de 8%.Masa de apa folosita este: a)X=700g b)X=425g c)X=885g
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!