O sursă care oscilează conform ecuației y=2sin(1000zt) mm emite unde plane într-un mediu care are modulul de elasticitate E-12,3-10¹0N/m². Ştiind că la distanţa x=3,72m de sursă ecuaţia undei este y'=2sin2r(500t-0,5) mm determinați: a) lungimea de undă; b) densitatea mediului.
Heeey nu știu Rez la problema dar voiam doar punctele sorry que no tiene el nombre nombre y la dirección del caso es un error en la vida y la de los que no tienen el mismo número que no es un taxi y el taxi no se puede hacer nada por el taxi y el tren de la ciudad de santa marta y el tren de la ciudad de santa marta y el tren de la ciudad de santa marta y el tren de la ciudad de santa marta y el taxi de las costas del país no es el mismo de los de las cuales es muy importante
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!