Răspuns :
Răspuns:
1200 km/h=333,33 m/s
Explicație:
1200 km=1200.000 m
1h=3600 secunde
1200km/h=1200.000/3600 m/s=333,33 m/s
Explicație:
1 km/h = 1000 m/ 3600 s
1200 km/h = 1200 × 1000m/3600 s
= 12000 m/36 s
= 1000 m/3 s
= 333,33 m/s
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!