👤

a) Densitate=1000Kg/m³
Masa=20t
Volum=?

b) Densitate=2400Kg/m³
L=20cm
l=10cm
h=10cm
Masa=?


Răspuns :

…………………………………………………….
Vezi imaginea PUTEREDINU
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!


Go Learnings: Alte intrebari