7kg m…..3 kg p…..33lei/x4 5 kg m…..4 kg p……31 lei /x3 —————————————— 28kg m……12 kg p…..132lei 15 kg m……12kg p……,93lei 1.28-15=13kg(m) 2.132-93=39 lei 3.39:13=3lei(1kg m) 4.3x15=45lei(15kg m) 5.93-45=48lei(12kg p) 6.48:12=4lei(1kg p)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!