Răspuns :
Răspuns:
Cat costa un kg de nectarine?
20:5=4
câte kilograme de nectarine putem cumpăra cu 28 RON?
28:4=7
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!