Răspuns :
Răspuns:
48 lei
Explicație pas cu pas:
Dacă 5kg costă 30 de lei
Un kg costă:
30:5=6
8 kg costă
6×8=48
Răspuns:
30:5=6 lei costa 1 kg de mere
6×8=48 lei costa 8 kg de mere
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!