Sa se determine valoarea fortei de frecare pentru un corp de masa m=15g, daca coeficientul de frecare este μ=0,3 iar acceleratia gravitationala este g=9,8N/kg.
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!