Răspuns :
Răspuns:
1 rummy=40 lei ; 1 joc puzzle=30 lei
Explicație pas cu pas:
3p...........4r..............250 lei | •2
6p...........7r...............460 lei
____________________
6p...........8r...............500 lei
6p...........7r................460 lei
____________________
/................1r...............40 lei
40 lei•4=160 lei (costă 4 rummy)
250 lei-160 lei=90 lei (costă 3 jocuri puzzle)
90 lei÷3=30 lei (costă un joc puzzle)
Răspunsul corect este a)
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!