Răspuns :
Ceapa = 2,50+2,50=5ron 85+5=90ron 100-90=10 R: 5kg mere = 10 lei
Răspuns:
2*2,5=5 lei ceapa ; 100-85=15 lei merele ; 15:5=3lei 1kg
Explicație pas cu pas:
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!