👤

Cum trebuie sa fac rezolvarea și va rog sa fie clara! Dau coroana

Cum Trebuie Sa Fac Rezolvarea Și Va Rog Sa Fie Clara Dau Coroana class=

Răspuns :

Cat costa 1kg?

40lei : 4kg =10lei

Cat costa 40kg?

40kg ×10lei=400lei (10 este de la primu)

Sper sa înțelegi!! Spor la școală!

Vezi imaginea RALUCACIOLCA40