Andrei cumpara 5 kg de merr si 7 kg de pere cu 50 de lei.Mara cumpara 2 kg de mere si 3 kg fe pere,de aceeasi calitate pentru care plateste 21 de lei. a)cu 31 de lei poate cumpara Maria 1p kg de mere si 10 kg de pere, de aceeasi calitate cu cele cumparate de Andrei si Maria?Justificati raspunsul b)cat costa 1 kg de mere?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!