Iasmina a cumpărat de la piață prune de trei feluri: 3 kg cu prețul de 2,2 lei/kg, 2 kg cu prețul de 3 lei/kg și 5 kg cu prețul de 3,5 lei/kg. prețul mediu al unui kilogram de prune este de lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Nu ezitați să ne contactați pentru întrebări sau asistență suplimentară. Vă așteptăm cu drag data viitoare și nu uitați să ne adăugați la favorite!