👤

Ha egy busz 24km-t 80 perc alatt teszek meg. Mi az átlagsebessège?

Răspuns :

[tex]v = d \div t[/tex]

[tex]v = \frac{24km}{80 \: min} [/tex]

[tex]24 km= 24000m[/tex]

[tex]v = 24000km \div 80m[/tex]

[tex]v = 300m/60 \: s[/tex]

[tex]v = 5[/tex]

Tudok magyarul